خبر اجرای تئاتر نوروز در شهر گیلان

خبر اجرای تئاتر نوروز در شهر گیلان

,تئاتر نوروز ۹۵,تئاتر کمدی نوروز ۹۵,تئاتر های نوروز ۹۵,تئاتر موزیکال نوروز ۹۳,تئاتر بهزاد محمدی نوروز ۹۵,تئاتر کمدی در نوروز ۵۳,۹۵

http://www.kurdpress.com/Fa/Images/News/Larg_Pic/31-6-1394/IMAGE635786116218157424.jpg

تئاتر نوروزی,تئاتر حسین نوروزی,تئاتر کمدی نوروزی,تئاتر های نوروزی,برنامه نوروزی تئاتر شهر,تئاتر نوروز,تئاتر در ایام نوروز,تاتر کمدی نوروز ۹۵,تئاتر کمدی در حال اجرا نوروز

رئیس انجمن هنرهای نمایشی گیلان اجرای ۴ نمایش آیینی از اول فروردین و اجرای ۳ نمایش صحنه‌ای را در شهر رشت از جمله برنامه‌های نوروزی تئاتر استان گیلان معرفی کرد.

به گزارش ایسنا، محمدعلی صادق حسنی گفت: شهرهای لاهیجان ، لنگرود ، منطقه آزاد انزلی و موزه روستایی در ۵ روز اول فروردین ماه ۹۵ میزبان ۴ نمایش آیینی خواهند بود که به صورت گردشی در شهرهای مختلف به اجرا در خواهند آمد.

وی با اشاره به برنامه‌های تئاتر دائم رشت ادامه داد: از ۷ فروردین تئاتر دائم اجراهای صحنه‌ای خود را آغاز می‌کند. تئاتر دائم در طول ۳۶۵ روز سال اجرای صحنه‌ای دارد و همان طور که در حال حاضر سه نمایش در این سالن اجرا می‌شوند،حداقل با اجرای سه نمایش ، همزمان با روز جهانی تئاتر ، کار خود را در سال ۹۵ آغاز می‌کند.

حسنی برپایی ویژه برنامه‌های تقدیر از هنرمندان استان گیلان و پاسداشت یاد و خاطره هنرمندان جوانی که سال گذشته در ایام نوروز صحنه زندگی را ترک کرده‌اند را از جمله برنامه‌های دیگر استان به مناسبت روز جهانی تئاتر عنوان کرده و افزود: هنرمندان تئاتر از خدا می‌خواهند که در ایام نوروز کارهایشان را روی صحنه ببرند، چون ایام فراغت از کار ، تحصیل و افزایش مسافرت‌های نوروزی به سمت استان است اما همه سالن‌های در ادارات قرار دارند و ادارات نیز در ایام نوروز تعطیل هستند.

وی ادامه داد: تا زمانی که انجمن‌های نمایش پلاتو اختصاصی نداشته باشند ، برنامه ریزی اجراهای صحنه‌ای به برنامه‌های سالن‌های دولتی و ادارت وابسته است و نمی‌توان برنامه‌ها را به یک سیستم ثابت اجرایی و طولانی مدت تبدیل کرد.

این هنرمند تئاتر در پایان تاکید کرد: این یک واقعیت است که قشر تحصیل کرده تئاتر ما بسیار زیاد شده است و باید بتوانیم به هر شکل برایشان فضای کار و فرصت کسب درآمد ایجاد کنیم.

linkmaster110

مطالب مرتبط
پاسخ دهید